NELER YAPARIZ?

Niagara’da seanslarımız sırasında her danışanımız için farklı yöntemler kullanırız. Her terapist hangi yöntemi kullanacağına seans sırasında danışanının ihtiyacına göre belirler. Varmak istediğimiz yer aynı, yollarımız farklıdır.

 Access Bilinçlilik Sistemi 25 yıl önce ABD ‘de geliştirilen insanlarda bilinçliliği arttırmak için tasarlanmış prosesler ve araçlar bütünüdür. Bilinç, yargı olmaksızın her şeyi kapsar.

Hayatımızın her alanında tamamen farkında olma, tamamen var olma istekliliği ve kapasitesidir. Doğduğumuz andan itibaren ebeveynlerimiz, yakınlarımız, öğretmenlerimiz ve toplumumuz tarafından aslında bize ait olmayan çeşitli şartlanmalarla donatılıyoruz ve bunların içinde kendi gerçeğimizi, aslında kim olduğumuzu unutuyoruz. Yargılar her zaman hayatımızda kısıtlamalar yaratıyor ve hayatımız bu kısıtlamalarla yaşamaya çalışıyoruz. Dolayısıyla, gerçekte değişmesini istediğimiz şeyleri değiştirme imkanımız olmuyor. Access’in araçları bize bu kısıtlamaları tamamıyla temizleme şansı verir,  kendinizi gerçekten tanımaya ve  olduğunuzu düşündüğünüz kişinin ötesinde bir yaşam yaratmaya adım atmaya yardım eder.

Access Bilinçlilik Sistemi düşüncelerinizin, hislerinizin ve duygularınızın kutupluluğundan, koşullandırmasından ve sınırlamasından sizi özgür bırakmayı hedefler.  

Kutuplaşma her şeyi gerçekte oldukları gibi görmemizi engeller, dolayısıyla değiştirmek istediğimiz şeyleri değiştiremeyiz.

Bilinç yaşamınızda her anda kendinizi veya başka birini yargılamadan var olma yeteneğidir. Her şeyi alma, hiçbir şeyi reddetmeme ve hayatta arzuladığınız her şeyi - şu anda sahip olduğunuzdan daha büyük ve hayal edebileceğinizden daha fazla olan bir şeyi - yaratma yeteneğidir.

Kendinizi beslemeye ve kendinize gerçekten özen göstermeye istekli olsaydınız ne olurdu? Olmasının mümkün olmadığına karar vermiş olduğunuz her şeyi olmak için kapılarınızı açsaydınız ne olurdu? 

Access’in dinamik farklılıklarından biri bizi cevap aramadan sürekli sorular sormaya teşvik etmesidir. Sahip olduğumuz şey sorulardır, inanç sistemlerinize, bakış açılarınıza ve yargılamalarınıza meydan okuyacak olan sorular. Kendimizi nerelerde sınırladığımızın farkına varmayı kolaylaştıracak olan sorular. 

Sorunun herhangi bir durumun enerjisini değiştirebileceğinin farkında olarak, farklı bir kapıyı, farklı bir olasılığı açmış olan şeyin her zaman bir soru olduğunu görmeye başlayabilirsiniz. Eğer sürekli olarak soru olmaya istekliyseniz… Tüm yaşamın size nasıl kolaylıkla, sevinçle ve ihtişamla gelebileceğinin kapılarını açarsınız.