NELER YAPARIZ?

Niagara’da seanslarımız sırasında her danışanımız için farklı yöntemler kullanırız. Her terapist hangi yöntemi kullanacağına seans sırasında danışanının ihtiyacına göre belirler. Varmak istediğimiz yer aynı, yollarımız farklıdır.

Acmos Metodu, Dr. René Naccachian tarafından, SBJ International Technical and Scientific Research Center ( SBJ Uluslararası Teknik ve Bilimsel Araştırma Merkezi ) bünyesinde Paris, Fransa 'da geliştirilmiştir. Otuz yıllık araştırma ve deneylerin sonucunda Dr. René Naccachian, Doğal 'titreşimsel' bilim ile Doğu Tıbbı arasında paralel bir bağ bulmuştur. Uzakdoğu enerjetik tıbbı ve kuantum fiziği temeline dayanan bu metod, bilimsel aletler kullanılarak vücuttaki alanların ve enerji devrelerinin ölçülmesi ve düzenlenmesidir.

Acmos yöntemi, sağlık tedavisinde devrimsel bir yaklaşımdır. Metodun amacı vücudun global enerji dengesini sağlamaktır. Aynı zamanda yiyecek, ilaç ve çevresel etkilerin beden ve enerji alanı üzerindeki uyumluluğunu da analiz etmektedir. Acmos'a göre insan sağlığına ait tüm etkenler bir bütün olarak ele alınır ve seans sırasında kişi tüm vücut taramasından geçirilir. Aynı zamanda kişinin maruz kalabileceği iç ve dış saldırılar ( virüs, radyasyon, cep telefonları...) da analiz edilmektedir. Kullanılan ilaçların, yenilen gıdaların ve yaşanılan çevrenin kişi üzerindeki uyumu araştırılmaktadır.

Acmos Metodunun amacı vücudun global enerji dengesini sağlayarak bağışıklık sistemini güçlendirmektir. Böylelikle vücudun kendini iyileştirme kapasitesi artırılmakta ve problemlerin organik boyuta taşınması engellenmektedir. Vücut genel bir taramadan geçirilmekte ve enerji tıkanıklıkları ölçülmektedir. Metot sayesinde enerji tıkanıklıkları giderilerek, bağışıklık sistemi eskisinden daha kuvvetli olur ve kişi daha sağlıklı yaşar.

Acmos Metodunun Amacı

ACMOS metodunun amacı, vücudun sahip olduğu olağanüstü bir özellik olan kendi kendini dengeleyebilme kapasitesini tekrar kazanması için -ki bu ilk Acmos uygulamasından itibaren gerçekleşir- enerji meridyenlerini dengeleyebilmesin ve uyumlanmasını sağlamaktır. Bu, ciddi bir araştırma protokolü, uzun seneler yapılan araştırmalar sonucunda geliştirilmiş aletlerle yapılır. Bu çalışmalara dünyanın dört köşesinden doktorlar ve uzmanlar da katılmaktadır.

ACMOS Metodu ayrıca kullanılan ilaçların dozajının ve miktarlarının beden ile uyumluluğunu da denetler. Bu anlamda, sağlık sektöründe çalışan uzmanlara büyük bir yardım sağlamakla beraber teşhislerini destekler. Aynı zamanda, tedavinin kesinliliği ve kişi ile uyumluluğu konusunda da değerli bir uygulama yöntemidir.

Beden; stres veya çevresel bir saldırıya maruz kaldıktan sonra kaybetmiş olduğu dengesini, enerji meridyenlerini ve akupunktur noktalarını kullanarak tekrar oluşturmaya çalışır. Akupunktur noktaları şalter ya da sigorta vazifesi görür ve denge bozulduğunda birbiri ardına atmaya başlar. Bunun sonucunda her seviyede, işlevde, organda veya bölgede, kısa sürede global denge tekrar sağlanamazsa patolojik olarak hasarlar oluşur.

Vücudun dengesini ve enerji alanlarının simetrisini korumak için aktive ettiği veya durdurduğu sigortalara müdahale etmemek son derece önemlidir. Bunun yanı sıra vücudun artık tek başına idare edemediği sigortaların işlevlerini tekrar yerine getirmek mümkündür. İşte bu global enerji dengesini sağlamak ACMOS metodunun amacıdır.

ACMOS Metodu Nasıl işler?

Beden enerji meridyenleri ile donanmıştır ve bu hatlar organların, sistemlerin öz enerjilerini sağlar. İnsanoğlu hayatının iç ve dış kaynaklı faktörleriyle (sindirim, hastalık, duygusallık, sosyal, profesyonel ve çevreden gelen stres gibi) başa çıkabilmek için, Çin tıbbında kullanılan akupunktur noktaları ve meridyen olarak adlandırdıkları vücuttaki enerji ağını yani sigortalarını devamlı olarak açar ve kapatır. Fakat vücudun başa çıkabileceğinden fazla iç ve dış problem oluştuğunda, vücut zayıf olduğu bölgelerdeki kontrolünü yitirir.

Daha sonra problemin daha derin ve hassas bölgelere ulaşmasını engellemek için, ikinci bir koruma barajının arkasına sığınır; bu da vitamin ve minerallerini kaybetmesi anlamına gelir. Bu durumda vücut kendini fiziksel ve psikolojik enerji bozukluklarıyla karşı karşıya bulur.

Birçok bölgedeki kontrolünü kaybeden vücut artık kendi kendini düzgün olarak organize edemez. Acmos Metodu, sentripetal (içe yönelik) ve sentrifugal (dışa yönelik) düzeydeki enerji bozukluklarını tespit eder. Enerji rezervlerini ve hatlarını düzenleyerek vücudun kendi kendini dengeleme ve düzenleme kapasitesini arttırır. Acmos protokolü sayesinde öncelikle tekrar yerine konulması gereken maddeler bulunur, daha sonrada bloke olmuş akupunktur noktaları aktif hale getirilerek global enerji dengesi sağlanır. Yapılan bir seri test ve teknikle bloke olmuş organların ve sistemlerin yeniden çalışması sağlanır, besin ve ilaçlarla olan uyumları sağlanır, ilaçların yan etkisi en az düzeye indirilir.

ACMOS Metodunun Uygulamaları

ACMOS metodunun ciddi ölçüm ve enerji dengeleme protokolü birçok uzman doktor, sağlık görevlisi tarafından olduğu gibi, çevre ve konut uzmanları ve şirketlerde stres idaresi hakkında görevli kişilerce (sürekli bir eğitim ile) uygulanır. Şayet vücut devamlı ve uzun dönemler boyunca sistematik saldırılara maruz kalıyorsa, hiçbir tedavi yöntemi etkili olamaz ve hiçbir kalıcı iyileşme sağlanamaz.

ACMOS metodu birinci enerji kontrolünden itibaren bu tür muhtemel saldırıları tespit edebilir. Basit ve etkili önlemler Araştırma Merkezimiz tarafından, gerek jeobiolojik (Hartmann devresi, fay hatları, su akıntısı...) gerekse bilgisayarlar, mikrodalga fırınlar, televizyonlar 'dan yansıyan radyasyonlar gibi çevresel saldırılara karşı geliştirilmiştir.