WELLNESS KITCHEN

Niagara Wellness Kitchen kendinizi daha iyi hissettirecek, hastalıklarınızı ve beden enerjinizi tepeden tırnağa dönüştürecek besinler, bilgiler ve yöntemlerle size tanıştırmak için kuruldu.

Biz ne yersek oyuz ve ne isek onu yeriz. Ağzımıza koyduğumuz her şey bizi, yani yaşam enerjimizi, titreşimimizi, beden ve zihin dengemizi oluşturur.

Yediklerimiz sadece bedenimizi değil duygularımızı, zihnimizi, düşüncelerimizi, ruhumuzu da etkiler. Aldığımız besinler fiziksel bedenimizin temel taşını oluşturur. Eğer temel sağlamsa üzerine inşa ettikleriniz de sağlam olur. Şimdiki modern çağ beslenme şeklimiz artık orijinal beslenme şeklimizden çok farklı ve bununla doğru orantılı olarak sağlıklı ve zinde insanların azınlıkta olduğu bir çağda yaşıyoruz. Aslımıza, köklerimize, temellerimize geri dönmemiz gerek. İnsan vücudunun sağlıklı kalabilmesi için özünde temiz suya, mineralli toprakta ve yetişmiş güneş enerjisiyle büyümüş bitkisel besinlere ihtiyacı vardır. Bu besinleri yüksek ateşte pişirerek içindeki enzimleri ve vitaminleri yok ediyoruz.

Bilinçli mutfağımızda toprağın bize sunduğu besinleri vücudumuzun biyolojik olarak onlardan en fazla yararlanabileceği şekilde hazırlarız. Paketlenmiş, işlem görmüş, okuduğumuzda bize anlam ifade etmeyen maddeler katılmış yiyeceklere besin demeyiz. Suyumuzu canlı ve temiz tutarız. Doğa’nın geri dönüşüm yollarından ilham alırız, hiçbir besini boşa harcamayız. Besinlerin yaşam gücümüze katkıda bulunabilmesi için onların canlılığını korumaya çalışırız, filizlendiririz, çimlendiririz, kuruturuz, fermente ederiz. Tabağımızda her renge yer veririz, çünkü her rengin başka bir sistemimizi beslediğini biliriz. Besinlerimizle beş duyumuzu birden beslemeyi öğreniriz, yediklerimizi haz alarak yeriz. Bizden ve mutfağımızdan yayılan yüksek titreşimle fark yaratırız. Unutmayın mutfak evinizin kalp çakrasıdır.