Kendini tanı, kendini sev ve kendini serbest bırak...

SİZDEN GELENLER

Youniversity bana hayatımdaki en güzel hediyeyi verdi.

"Kendimi"

'Karakterim' dediğim olgunun; aslında hayat boyu kendimi korumak adına ördüğüm duvarlardan oluştuğunu öğrendim.

'Benim düşüncelerim' dediklerimin çoğunun aslında ben büyürken aileden veya sosyal ortamlardan öğrendiğim dayatmalardan oluştuğunu farkettim.

Bakış açımı değiştirerek hayatımda yeni kapılar açabileceğimi ayrica bana hizmet etmeyen eski kalıplarıma ait kapıları da eğer istersem kapatabileceğimi öğrendim.

Sadece bu farkındalıklarla bile kendime ait muhteşem bir yolculuğum başladı. Ben bu yolda ilerlerken, hem başka hayatlara dokunuyorum hem de kendimi daha da derinden keşfediyorum. Ve biliyorum ki yolumun tıkandığı, trafiğin sıkıştığı her an Sintia-Özlem ve Steve; benim yeni yollar keşfetmem için yanımda olacaklar.

Sevgi dolu enerjisiyle hep içimi ısıtan Esra yani tüm Niagara Ailesi

- Sizi seviyorum.

ETEL K.

 

Aziz Nesin oğluna yazdığı bir notta der ki "Oğulcuğum Ali'm, diyelim ıslık çalacaksın sen bilirsin nasıl ıslık çalacağını"

Özlem, Steve ve Sintia; her hafta koşarak geldiğim Youniversity'de doğru ıslığın nasıl çalındığını öğretmeye calışmak yerine ezber bozduğunuz ve beni kendi ıslığımı, kendi müziğimi, kendi ritmimi bulmaya teşvik ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ederim.

HANDE T.

 

Her hafta büyük bir öğrenme açlığıyla koştuğum, hislerin kesiştiği ve cömertçe paylaşıldığı, özümü ararken bana yol olan, birçok renkle karşılaştığım labirentim.. "Niagara"

"Acaba herşey gerçekten öyle mi?" sorusuyla beni "korkmaktan" vazgeçiren, enerjisiyle bana hep güç veren, sesinde huzur bulduğum, kadın olmanın ne kadar özel olduğunu bana hatırlatan güzel Özlem,

yaşadıklarımı tek benim yaşamadığıma inandıran, kaçmaktansa yüzleşmeye beni cesaretlendiren, denemeye değere kapı açan güzel kalpli Steve,

kıpır kıpır, bizi küçücük bedeninde teker teker özel hissettiren koca kalpli canım Esra,

...ve beni kendi keşfime çıkaran "en özel" insan olan, içimdeki Gizem'e elini uzatan, bana yerini kaybettiğim yüreğimi tekrar hissettiren, göz göze bakmanın anlamını, "kendi değerimi bana hatırlatan değerlim" Sintia ile herkesin bir gün yollarının kesişmesini dilerim.

Kendimden uzaklaştım, kendime baktım. Sonra iyice derinime indim, korktum, kendime sıkı sıkı sarıldım, anladım, hissettim, kendimi daha çok sevdim.

Bana kendimle olan kavuşmamda verdiğiniz güven, cesaret, sevgi, yaşattığınız anlar, öğrettiğiniz teknikler, kattığınız arkadaşlıklar için minnettarım.

Sizi ne kadar çok sevdiğimi gözlerimle söylemem yetmez, sizi "çok" seviyorum, iyi ki varsın Niagara, iyi ki birbirimizi bulmuşuz.

GİZEM M.

 

Her zaman hayatımın en zor dönemlerini sevgi ve mutlulukla atlatmama ve bana ışık tutan sevgili Sintia ile, kendimi tanımam da ve sevmemde ve artık herşeyi daha rahat anlamamı sağlayan sevgili Özlem ile, kendimi heal etmeme yardımcı olan ve sakinliği ile insana huzur veren sevgili Steve ile olağan üstü yolculuğa çıktığım mucizevi yer.

Seanslar veya You University’i nasıl anlatabilirim bilemiyorum çünkü sadece yaşanır. Bana hissetirdiğiniz ve gösterdiğiniz her yol ve yöntem için size çok teşekkür ederim.

Sizi seven HATİCE H.

 

Çok hatırlamam çocukluğumu

Çok ağlarmışım kendimi anlatırken

İsterken, yerken, oyun oynarken, paylaşırken hep ağlamışım derler

İlkokula başlamama bile sebep ağlamam olmuş

Çok severmişim, çok sevilirmişim, çok neşe verir mişim

Büyüdüm biraz eğlenmek genç kızlığımı yaşamak isterken

Ailem aile olmanın değerine

Büyüklerimizin yanında olmaya

İyi öğrenci olmaya

Eğlenmekten çok sorumluluk sahibi olmam için

Kaptırırken kendilerini

İfade etmenin özgürlüğünü, gençlikte denge kurmayı kaçırmışız

Ben ben olmaya başlarken isyan ile kendimi anlatmaya başladım

Dersten

Aileden

Arkadaşlardan

Kendimden

Her şeye isyan eder olmuşum

10 yıl böyle geçti

Yaş geldi 30’a

Dedim ki dünya güzel, insanlar güzel, hayat güzel

Ben çok güzelim!

Ailemi sevmeyi

İnsan sevmeyi

Nefes almayı

İhtiyacı olanın yanında olmayı

Dua etmeyi

Anlayarak yaşamayı

En önemlisi içimi sevmeyi öğrendim.

Bu zamana kadar gelenlerden, kendi gözümde acı vereni çöpe atmayı

Bana lazımı yolumda yanımda götürmeyi

Öğrendim.

Ben zekiyim ey dünya

Ben başarılıyım ey dünya

Derken, kendimi ıspatlamayı da bıraktım

Şükürler olsun Yaradan’a

Ailemin kıymetini

Arkadaşlarım ile anı güzelleştirmeyi

İşimle büyümeyi ve her an

Yapabileceğimi görmeyi SEÇTİM

Ben 39 yaşındayım

Kendi ailemi yaratmaya

Korkularımı bırakmaya geldim.

M.H

 

To my Niagara family…

I am moving through an interesting time period in my life and I am writing this email to let you know how thankful I am to you all…

I feel like I had discovered a hidden part of myself. Somehow I felt like my mom never loved me in real and for years and years I was attracting people to my life that I thought they could give that love to myself. Even though things were perfect for me at the beginning then it was getting very confusing and painful. I was repeating myself over and over again. I was feeling so much attached to that person (or to that love) but in the meantime I was feeling very lost.

When I had thought about my relations with other people, I discovered that I was only having connection to people whom I can get connected very very deeply like I needed from my mom. I never cared about the rest and I did not want to get connected with any of the other people. With my friends, I always found I was the one that were listening their problems. When I had asked them the reason, they always told me that I was the one who never judged them.

I always felt that my mom never loved me deep enough and she was always judging me. That was I needed for myself but I was trying to give this to my friends. Then I asked to myself, do you give that love to yourself? Do you not judge yourself like you don’t judge your friends? I hated myself in somewhere deep and I was judgeing myself very very badly.

Now, I know that I am the only one that can give that unconditional love to myself. I feel so free…

I now first need some silence…then I will know in heart what to do next…

Thank you for bringing light to my life…you all have a very big place in my heart.

With love,

ILGIM

 

Sevgili Niagara ekibi ile yıllar önce başlayan dostluğumuz hayatıma kattığım en güzel ve kıymetli hediyelerden biri oldu. Gerek Özlem, gerek Steve, gerek ise Sintia hayatımda bana bir çok süreçte tam da ihtiyaçım olan desteği, kabulü, şefkati ve gerektiğinde de acı gerkcekleri sundular. Kendimi keşfetme yolcuğumun büyük kısımlarını Niagara’nın sihirli ve sevgi dolu odalarında geçirdim. Işime yaramayan, çürümüş olan düşüncelerimi, inançları birlikte söktük ve yerine bana hizmet edenlerini yenilerini ektik. Tabiki bir gece de olmadı olanlar, tabiki çok sancılı oldu. Ama her ihtiyacım olduğumda bana mesajla veya bir telefon ile yada koca kalpli, becerikli Esra’nın randevu ayarlaması ile bana zor anlarımda destek oldular. Herşeyin sevgi ile kabul olduğu bu mekana, ihtiyacı olan herkesin uğramasını dilerim. Sevgi ile kalın tüm Niagara Ekibi ve herzaman ki gibi sevgiyi paylaşmaya devam edin. Teşekkürler….Sizi seviyorum...

R

 

Ondan bundan ya da şundan öyle bir yolculuğa çıkasınız gelirse kendinize doğru. Çıkınız. Zihniniz biraz dinlensin, kalbinize daha yakın durunuz.

Yolunuza gücüyle Sintia, sıcaklığıyla Özlem, aklıyla Steve ışık tutacak, diğer arkadaşlar duygudaş olacaktır. Emin olunuz.

Hep aynı yerimizden kanayan yaralarımıza selam ve şifa olsun. Sevgiler,

DİLEK

 

Ōfkemin ve hastalığımın icinde boğulmak üzereyken, bir arkadaşımın sayesinde, sevgili Sintia'nin bir eğitimime katıldım. Cok şaşırmıştım. Kendimi ne kadar da tanımıyormuşum. Biraz daha ileri gidip Sintia'yla özel seanslara başladım. Gide gele Özlem ve Steve'le de tanıştım. Ne kadar sıcak ve harika insanlar hepsi. Bir gün yeni bir eğitim planladıklarını duyurdular, adı Youniversity olacaktı. Öznesi sadece ben olacaktım. Youniversity 1-2 derken 4'ten de mezun oldum.

Herbir dakikası ayrı bir heyecan ve deneyimdi. Her gittiğimde, benim için kalbimde çok özel yerleri olan Sintia, Özlem ve Steve'in sevgi dolu sıcacık karşılamalarıyla girdim içeri.

Etrafımdaki herkese büyük heyecanla anlattım. Herkesin ama herkesin bunu deneyimlemesini istedim.

Bu vesileyle burdan Sintia, Özlem ve Steve'e tekrar cok teşekkür ediyorum bu harika eğitimleri açtıkları için.

Sizi çook seviyorum. Çok uzun yıllar daha insanlara ışık saçmaya devam etmenizi diliyorum.

S

 

Youniversity -the best education one can get!

Doğa bahara uyanırken bir cumartesi sabahı uzun zamandır ihmal ettiğim biriyle randevulaştım Niagara'da. Nasıl da heyecanlıydım! Yılların alışkanlıklarından çok farklı bir Cumartesi sabahı!

Çoluk çocuk, eş, iş derken kendimden ne kadar da uzaklaşmıştım. Yuvarlanıp gidiyordum işte! Ama artık tamam.. Daha fazla ihmal etmemeliydim... Daha fazla yok gibi davranamazdım... Duymamazlığa görmemezliğe gelemezdim. Randevum kendimleydi... O randevu ki beni kendimden öte varlıklarından bile haberdar olmadığım güzel insanlarla tanıştırdı. O randevu ki beni en çaresiz halimle bile sevgiyle kucakladı. O randevu ki dünyaya başka bir gözle bakabilme ihtimalini gösterdi. O randevu ki soğuk kış gününde çırılçıplak kalıp hiç üşümemeyi deneyimlettirdi. O randevu ki ....

Listem çok uzun..

Şükran doluyum Sevgili Sintia, Özlem ve Steve bu deneyimlere aracı olduğunuz için..

Hayat bir okul derler işte o okulun en özel fırsatıdır youniversity yakalayana..

Konu sen, amaç sen, araç sen, yöntem sen!!

Evin kadar sıcak bir ortam, ailenden öte içli dışlı olduğun bir grup insan sana seni bulman için uzatılan onlarca el... Fırsatı yakala!

AG

 

Bundan 6 sene evvel aslında hayatımın bir yolculuğu başladı ama ben bunun henüz farkında değildim.

Ta ki bundan 2 sene evvel aşık olduğumu zannedene kadar. İlişkimin ve hayatımın “çok iyi gittiğini zannettiğim” halde, kalbim hiçbirşeyin doğru olmadığının farkındaydı ve bir huzursuzluk içimi kaplamıştı.

Bu huzursuzluk da beni YOUniversity ile tanıştırdı. Eğitim hayatım boyunca hiçbir konuda zorlanmadığım halde ilk defa YOUniversity’de hiçbirşeyi anlayamadım, hissedemedim ve tekrar başlamak istediğimi söyledim. YOUniversity tarihinde çift dikiş giden ilk kişi bendim. Tek amacım hissedebilmekti.

Artık herşeyi hissedebiliyorum. Güneşin doğuşunun güzelliğini farketmek için 30 saat uçup bir adaya gitmeye gerek yok, hergün yanıbaşımdaki güneşin doğuşunun güzelliğini hissedebilmeyi farkedebiliyorum artık ve bu benim için hayat yolculuğumdaki dönüm noktam olmuştu. Hala bu yolculuğum devam etmekte.

YOUniversity bana hayatın güzelliklerini görebilmeyi, hayatı olduğu gibi kabul edebilmeyi, elimden geldiğince teslim olabilmeyi, akışa bırakabilmeyi, hissedebilmeyi ve sevebilmeyi öğretti.

CEYDA T.

 

Herşeyin en doğrusunu bildiğini ve yaşamı çoktan çözdüğünü zanneden biri olarak “bakalım bunlar da ne yapıyormuş?” diye, ilk başta sadece merakımdan seminerlerine katıldım. Uzunca bir direnç evresinden sonra anladım ki ben bu “hayat kitabını“ tersinden okumuşum.

Benim gibi sudan çıkmış bir balığı aldılar; sevgi, şefkat ve bilgiyle beslediler. Amaçlarının yardım etmek olmadığını söyleseler de, size devamlı yanınızda bulunduracağınız “acil yaşam destek ünitesi”ni verip, yaşamı anlamak ve karşılaştığınız engelleri aşmak için, içindeki araçları kullanmayı öğrettiler bana ve benim gibi bir sürü “meraklı”ya.

İçimizdeki kutsallığı deneyimlememizi engelleyen şeyleri (ego, öfke, kibir, kurallar, yargılar..) temizlemeyi ve bunu yaparken hem kendime hem de çevreme karşı sevgi, nezaket ve merhametle yaklaşmayı öğrendim.

Niagara’da deneyimlediğim şeyler kendime, yüksek bilinçlilik halime giden yolculuğumda bana büyük motivasyon ve anlayış sağladı. Ve bu içsel yolculukta elinizden tutan rehberlerinizin olması nasıl bir his anlatmam.

Aslında burada gördüm ki, herkesin ruhsal olarak kendini geliştirmeye hakkı “hakkı” ve yeteneği vardır. Yaşamlarımızı, yaşanmış deneyimlerimizi sevgiyle kabul ederek, istediğimiz yönde dönüştürmeye gücümüz var. Bu gücü kullanmak varken, daha fazla beklemek niye?

Eğer gerçekt e kim olduğunuzu merak ediyorsanız ve gerçekten olduğunuz kişiden keyif almak istiyorsanız, olumsuz inançlarımızdan, kendi kendimize koyduğumuz kelepçelerimizden kurtulmalıyız.

Ben tüm bu “merak ettiğim” (ve aslında merak ettiğim sadece “Ben kimim?”di) sorulara, Niagara Eğitmenleri desteğiyle cevap verecek kıvama geldim. Gördüm ki, Niagara sadece bir yer değil, Niagara bir ailedir. Bilinçli ve sıcak eğitmenleriyle, sevecen Esra’sıyla taptatlı bir aile. Ve sizi de bu ailenin bir parçası yapmaktan hiç çekinmeyen kocaman bir kalptir.

Özlem, Steve ve Sintia; sizin gibi kutsal ruhlarla bağlantı kurabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Sizin gibilerden dünyada daha fazla olmalı. Ve bunun için çalıştığınızı biliyorum.

Kendinize ve çevrenize, barış ve sevgi yaymak ve bu yolda kullanabileceğiniz araçları size rehberlik, arkadaşlık, yoldaşlık eden insanlardan olma; bir “insan” daha ne isteyebilir ki!?

Thank you Niagara 

ETEL A.