Özlem Oskay

Enerji Terapisti / Conscious Living Consultant
KURUCU / EĞİTMEN

Kendime Yolculuğum 2002 yılında hamileliğim sırasında yaşadığım bir deneyimle birlikte başladı. Anladım ki hiçbir şey yüzeyde bize gözüktüğü gibi değil.

 

O sıralarda bir arkadaşımla birlikte kurduğum konsept tasarım ajansımın başındaydım, hızlı bir iş ve yaşam tempom vardı.

 

Oğlum bana farklı sorular sormaya ve o güne dek doğru bildiklerimi sorgulamama yol açan tecrübelerle geldi. Alternatif terapiler ile onun sayesinde tanıştım. İşimi ortağıma devrettim ve kendime farklı bir rota çizdim. Enerji tıbbı ve tamamlayıcı tıp eğitimlerime başladım.
 

2004-2008 yılları arasında Brennan Healing Science,Transformal Nefes, Reiki, Pranik Şifa, Rejuvination, Aile Sergisi, Innovative Energy Medicine, Shamanic Healing, Tantric Healing, Kristallerle Şifa, Fitoterapi-Bitki Tıbbı, Kalpte Yaşama, Merkaba Meditasyonu, Kutsal Geometri katıldığım eğitimlerden sadece bazılarıdır.

2008'de Paris Academy of Quantum Medicine ACMOS Metod of Bioenergetics Eğitimi'ni tamamladım ve JOY ismini verdiğim mekanımda enerji dengeleme seansları vermeye başladım. JOY kısa zamanda yurt dışından misafir terapistleri ağırladığımız ve farkındalıkla yaşamak isteyenlerin buluştuğu bir buluşma noktası haline geldi.


ABD bazlı Bilinçlilik Sistemi Access Consciousness ile 2009 yılında tanıştım. Bu sistemin Türkiye operasyonunu yürütmeye başladım, kitaplarını çevirdim. Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda ve İtalya'da Bilinçaltı Temizliği ve Bilinçle Yaşam Teknikleri, Eğitmenlik ve Danışmanlık yaklaşımları ile ilgili eğitimleri tamamladıktan sonra, eğitmen olarak Türkiye'de ve dünyanın çeşitli yerlerinde Beden ve Zihin Farkındalığı Eğitmeni Steve Comer ile workshoplar vermeye devam ettim.
 

2010 yılında Amerika'da NIA – Sensory Based Movement Practice (NIA-Duyusal Bazlı Hareket/Dans Sistemi) eğitimini bitirdim ve terapatik dans eğitmeni oldum. California Esalen Institute’da Five Rhythms workshoplarına katıldım.

2010 yılında Amerika’da bulunduğum dönemlerde Raw Food – Canlı Beslenme ile ilgilenmeye başladım. Canlı besinler, Gökkuşağı Beslenme Sistemi ve Süper Gıdalar Uzmanı David Wolfe ile Raw Nutrition Certification, Matthew Kenney, Kate Magic ile Raw Chef, Longevity Konferansları, Mind and Body Institute bünyesinde Holistik Beslenme, Optimum Nutrition, yiyeceklerimizin enerjimize etkisi gibi çok sayıda eğitim yaptım. Functional Medicine, Nutrigenetics ve Nutrigenomics eğitimlerime halen devam etmekteyim.
 

2012 de Penny Livingston ile Permakültür Eğitimini tamamladım. Hawaii’de ve Güney California’da organik çiftliklerde kendi gıdanı yetiştirmeyle ilgili çalışmalara katıldım.
 

2011 Eylül ayında sevgili Sintia Mazon ile birlikte ortak hayalimiz Niagara Wellness’ı hayata geçirdiğimizden beri Enerji Alanı Dengeleme, Bilinçaltı Temizliği ve Farkındalıkla Yaşam, Holistik Beslenme, İçimizdeki Dişi Enerjiyi Uyandırmak, Bilinçli Mutfak Yaratmak eğitimlerime ve özel seanslarıma burada devam ediyorum.

GODDESS KITCHEN

YOUniversity